טירנה מזג אוויר

באיזו תקופה בשנה לטוס לטירנה, אלבניה? מה צריך לדעת על מזג אוויר בטירנה? קיץ או חורף? מהי עונה יבשה ומהי עונה רטובה ומהן הטמפרטורות והמשקעים?

עונת הגידול בטירנה נמשכת 8.1 חודשים (249 ימים) ולעתים נדירות מסתיימת בין ה -28 באוקטובר ל -14 בדצמבר, אך לעיתים נדירות מתחילה בין ה -19 בפברואר ל -10 באפריל. עונת הגשמים נמשכת 7 – 9 חודשים, אם יום אחד רטוב, יורד גשם עד אמצע ינואר. בחורף יורד גשם ממוצע של 2.5 ימים בשבוע, בקיץ 1.2 ימים ליום. האביב הוא בדרך כלל סוף אפריל או תחילת מאי, והתיירות הופכת אותו למקום שאתה רוצה להיות בו.

החלק הבהיר של השנה בטירנה מתחיל ב -6 ביוני ונמשך 3-4 חודשים

עד ה -20 בספטמבר. אין רוחות, אך תקופת הבוגי השנה נמשכת 4-2 חודשים עם רמת נוחות הוא צפוף, מעיק ואומלל. הרוח חזקה מאוד ותכופה מאוד, בעיקר בין 20 ל -30 קמ"ש. אין רוח ויש רוח לפחות 2-3 פעמים ביום, לפעמים יותר.

היום הקר ביותר בשנה הוא ה -4 בינואר, עם השפל הממוצע של 33C והשיא של 53C. התקופה החשוכה ביותר השנה נמשכת 3 – 6 חודשים, אך התקופה הבהירה ביותר השנה נמשכת 3.0 חודשים.

במהלך השנה

הטמפרטורה נעה בדרך כלל בין 33C ל 90C, והיא בדרך כלל, אך לעיתים נדירות, בין 23C ל- 97C. השעה החמה ביותר בשנה היא בדרך כלל אמצע יולי, כאשר המקסימום עולה באופן קבוע על 94 מעלות צלזיוס ולעתים נדירות יורד מתחת ל 72 מעלות צלזיוס בלילה, עם ממוצע נמוך של 52 מעלות צלזיוס.

היום החם ביותר בשנה

הוא 3 באוגוסט, עם ממוצע של 90F ונמוך של 64F. טמפרטורת המים החמה ביותר בים התיכון, החלק החם ביותר בה, היא ב -17 באוגוסט עם טמפרטורה ממוצעת של 77AdeGF, והמים הכי קרירים הם ב -25 בפברואר עם טמפרטורה ממוצעת של 57AdeGF. במים החמים ביותר, לעומת זאת, בסוף יולי הם בדרך כלל נעים בין 70 ל -80 מעלות.

הזמן במים החמים נמשך 3.3 חודשים, 4.1 חודשים הכי קרירים. העונה הקרה נמשכת 3 עד 8 חודשים, העונה החמה 6 עד 9 חודשים במים חמים ו -2 עד 4 חודשים במים קרירים.

השיאים היומיים נעים בין 87.6 ל -89.5 מעלות, עם מקסימום 87 מעלות בבוקר ושפל של 88.2 מעלות E. שיאים נעים בין 79 ל 88.0 מעלות ו 16 עד 4 מעלות צלזיוס, לאור הלחות וה רוּחַ.

אם אתם מחפשים זמן חם מאוד לבקר בטירנה

החודשים החמים ביותר הם יולי, אוגוסט ואז יוני. אם נדרש מזג אוויר יבש, אז יולי ואוגוסט הם החודשים הטובים ביותר יוני הוא הזמן הטוב ביותר בשנה לבקר בטירנאס. בשל ערכי החוף והבריכה שלנו, ביקור בטירנה בחודשי הקיץ בסוף יוני או בסוף אוגוסט הוא זמן טוב.

בשל דרגות הגידול היומיות בלבד

פריחת האביב הראשונה מופיעה בטירנה באביב החל מה- 28 במרץ, ב -1 באפריל וב- 31 במרץ. רק בגלל הטמפרטורה היומית הגוברת בלבד, "פריחת האביב הראשונה" של טירנאס תופיע ב -1 במאי, וגם בסוף מאי ובתחילת יוני. שעון קיץ (שעון קיץ) נצפה מהאביב (27 במרץ) ונמשך 7.1 חודשים ומסתיים בסתיו (31 באוקטובר).

העונה החמה נמשכת 2 – 9 חודשים והתקופה הסוערת של השנה נמשכת 5 – 6 חודשים, העונה הקרה 1 – 3 חודשים. המשבים בעונת החורף נמשכים 3 – 5 חודשים עם משבי רוח של 20 – 30 קמ"ש.

החודשים העמוסים ביותר לתיירות בטירנה

אלבניה, הם יוני, ואחריהם אוגוסט ומאי, אך יוני – אוגוסט היא עונת התיירות העמוסה ביותר בטיראנאס. מחירי מלונות וטיסות הם היקרים ביותר ואירוח ולינה אחרים עשויים לעלות יותר מהרגיל, אך תוכלו לחסוך בקנייה מבעוד מועד. על פי ערך זה, הזמן הטוב ביותר בשנה לבקר בטיראנו לחופשה ארוכת טווח באלבניה הוא סוף יוני עד סוף אוגוסט.

במערב אירופה, כל מכוניות השכירות מצוידות בביטוח, אך ברוסיה ובמזרח אירופה אתה יכול להסתדר בלעדיו אם אתה נוסע לחו"ל. עם זאת, אם אתם נוהגים ברכב שכור, ביטוח נוסף מיותר, גם אם זה רק לנסיעה קצרה.

היום הכי סוער בשנה הוא 4 בפברואר, היום הכי שקט השנה הוא 1 ביוני, אבל הזמן הטוב ביותר לנסוע לאלבניה הוא חודשי הקיץ, בהם תוכלו להימנע מהקצוות העונתיים ולהרחיב מסלולי הליכה ורכיבה על אופניים .

הביקור בטירנה כפעילות תיירותית כללית בחיק הטבע נחשב לאחת הפעילויות התיירותיות הפופולריות באלבניה ומבוצע על פי הציון.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בטירנה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על טירנה, אלבניה!